Usunięcie plomby amalgamatowej a opary rtęci

Witam dentysta bez mojej zgody założył mi plombe amalgamatową, usunelam ja 2h później, podobna przy usuwaniu takiego wypełnienia pojawiają się toksyczne opary rteci, jak bardzo jest to szkodliwe?

Wypełnienie amalgamatowe przez cały czas użytkowania podczas nacisku wydziela toksyczne opary rtęci. Dobrze , że usunęła je Pani niezwłocznie. Warto teraz poddać się chelatacji rtęci z organizmu za pomocą DMSA, z osłonowym wsparciem wątroby. Pozdrawiam

Lek. dent. Marcin Dolecki

wypełnienie amalgamatowe jeśli jest dobrze skondensowane jest trwalsze od wszystkich obecnie dostępnych kompozytów - głupotą jest usuwanie wypełnienia zwłaszcza że stomatolog "odświeżając" powierzchnię zęba sprawił że kolejne wypełnienie jest nieznacznie większe od założonego amalgamatu
czasami warto zaufać lekarzom a nie leczyć się samemu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk