Usunięcie polipa a brak miesiączki

Witam! Ostatni okres miałam 8 czerwca, a 30 czerwca miałam zabieg osunięcia 3cm polipa. Lekarz powiedział, że do 6 tygodni od ostatniego okresu, czyli tego 8 czerwca powinien wystąpić normalnie okres. Już prawie minęło 7 tygodni i nic. Co może być przyczyną? Za kilka dni mam omówioną wizytę, ale chcę poznać Pani opinię.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Zabieg, o którym Pani pisze, nie powinien wpłynąć na opóźnienie krwawienia miesięcznego. Tak więc powodem tego opóźnienia może być wszystko to, co w normalnych okolicznościach do niego prowadzi. W pierwszej kolejności powinna Pani wykluczyć ciążę, przeprowadzając test ciążowy z moczu lub udając się do przychodni na badanie poziomu beta HCG z krwi. W dalszej kolejności możemy mieć do czynienia z jednorazowym wahaniem poziomu hormonów spowodowanym stresem związanym z przebytym zabiegiem, wakacyjnym wyjazdem czy inną przyczyną. Myślę, że lekarz podczas najbliższej wizyty będzie mógł Pani powiedzieć więcej - po badaniach. Pozdrawiam serdecznie!