Usunięcie polipa endometrialnego a menopauza

mam 45 lat od roku nie miesiączkuję cztery lata temu miałam usunięcie polipa endometrialnego z wewnątrz macicy siedem miesięcy po zabiegu miałam następny zabieg z powodu dużego krwawienia jak się okazało po badaniu histopatologicznym była to narastające endometrium po kilku miesiącach kuracji hormonalnej miałam następny zabieg histeroskopii z powodu plamień kilka dni temu zrobiłam wyniki fsh-53,2,estradiol 90,69 czy to oznacza menopauzę i nie muszę się zabezpieczać podczas współżycia.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, na podstawie braku miesiączek od 12 mies. i podwyższonego poziomu FSH można rozpoznać u Pani menopauzę.