Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 0 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Usunięcie polipów przy odbycie i czas gojenia rany

Witam! Miałam 2 polipy przy odbycie,na zewnatrz,zostały one usunięte i pobrano je do badania. Otóż mam odnośnie tego 3 pytania. Czy to miejsce jest tak trudno gojace się ?ile czasu trwa gojenie? i co najwazniejsze..obok miejsca usuniecia jednego z polipów utworzyła mi się duża jakby kulka,czy jest to normalne czy powinnam sie niepokoić ???
KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Ze względu na lokalizację można powiedzieć iż jest to miejsce nieco trudniejsze dla gojenia się ran. Gojenie się ran po takim zabiegu to przynajmniej 2 - 3 tygodnie. Zmiana, o której wspominasz może być ropniem. Należałoby zgłosić się do chirurga, tego który wykonywał zabieg bądź do poradni by to on ocenił stan obecny. Być może konieczne będzie zastosowanie doraźnego leczenia.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Raczej w tym miejscu dobrze goją się rany mimo niezbyt czystego środowiska. Gojenie trwa około 2 tygodni. Takie zgrubienie w okolicy wyciętego polipa jest dość typowe i związane jest z reakcją tkanek na uraz. Oczywiście jeśli budzi Panią to duży niepokój, związane to zgrubienie jest z jakimiś nasilonymi dolegliwościami to radziłbym w tej sprawie udać się na kontrolę do chirurga.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy