Usunięcie powiększonych węzłów pachwinowych podczas operacji przepukliny

Dzień dobry. Mój tata miał wczoraj operacje przepukliny pachwinowej. W jej trakcie okazało się że dwa węzły chłonne pachwinowe są powiększone ok. 2cm i zostaly one usunięte i pobrano wycinek do badania histopatologicznego. Bardzo się martwię o tate. Lekarz nas nie uspokoil. Tata ma dodatkowo jeszcze przepukline pepkowa. Czy może to być coś poważnego czy nie musi? Dlaczego usunięto te węzły? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Z góry bardzo dziękuje

Witam, proszę nie martwić się na zapas, ale poczekać na wynik badania histopatologicznego. Powiększone węzły w tej okolicy zdarzają się dosyć często i są spowodowane zazwyczaj ich reakcją odczynową na zwiększony przepływ chłonny w tej okolicy, czyli można by to nazwać taką "urodą". Nie zwalnia to lekarza od zachowania czujności onkologicznej i jeśli taki węzeł jest usuwany (z różnych względów - technicznych, czy coś niepokoi), to standardem jest wysłanie go na badanie histopatologiczne, aby nie przeoczyć czegoś bardziej poważnego. Innymi słowy chirurg zachował się według procedur. Proszę zgłosić się do niego około 2 tygodnie po operacji po wynik badania histopatologicznego i na razie odetchnąć spokojnie. Pozdrawiam