Usunięcie prawego płata tarczycy wraz z cieśnią z powodu raka brodawkowatego

Witam . Jestem po usunięciu prawego płata tarczycy wraz z cieśnią z powodu raka brodawkowatego w czerwcu 2013r.Moje obecne wyniki TSH 1.5305ulU/ml ,Tg 1,94ng/ml ,anty Tg 3425.00IU/ml ,USG -ok , proszę o interpretację wyniku,o czym świadczy.Moja dawka Euthyroxu 75mcg.Mam 42 lata.Dziękuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem prowadzącym / endokrynologiem. wysoki poziom anty-Tg może świadczyć o autoimmunologicznej chorobie tarczycy, ale wyniki badań należy interpretować w oparciu o poprzednie badania. W tym przypadku jednak przede wszystkim należy porównać poprzednie wartości Tg, przez co ocenić można remisję / nawrót choroby.