Usunięcie przepukliny a ciąża

Witam mam pytanie 29 wrzesnia mialam zabieg usuniecia przepukliny pępkowej. Po tym zabiegu okazalo sie ze jestem w ciaży martwię się czy znieczulenie i leki przeciwbólowe nie zaszkodza dziecku to jest czwarty tydzien czy ciąża nie będzie zagrożona. We wtorek mam do ginekologa bardzo się boje a jesli ciąża rozija sie dobrze to czy miesnie brzucha podczas ciąży prawidłowo po zabegu będa sie rozciągać.?

Aleksander Ropielewski

Żadna z opisanych sytuacji nie wpływa korzystnie na ciążę i dizecko jednak nie sposób przewidzieć jakie faktyczne skutki dla płodu przyniosła operacja we wczesnej fazie ciąży, Bardzo mozliwe, że w żaden sposób nie odbije się to na zdrowiu dziecka. Więcej powiedzieć będze można po przeprowadzeniu badania USG. Ostatecznie wszystkei ewentualne zaburzenia można dopiero ocenić po narodzinach. Odnośnie rozciągliwości mięśni brzucha to wiele zależy od rozmiaru przepukliny brzusznej. Jeżeli nie byłą ona znaczna to jest szansa, że nie dojdzie do powikłąń w czasie ciąży.