Usunięcie spirali antykoncepcyjnej a miesiączka

Witam,w połowie maja miałam zdjęta spirale mirene gdyż wypadła. Potem miałam tylko jedna miesiączkę. Stosujemy z partnerem prezerwatywy. Jaki może być powód braku miesiączki? Dodam że w lutym urodziłam dziecko. I niestety mam bóle podbrzusza i pieczenia po stosunku po prezerwatywie. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele, np. także ciąża. Proponuję wykonać test ciążowy i bez względu na wynik udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.