Usunięcie tarczycy: dlaczego tak źle toleruję wysiłek fizyczny?

Jestem mężczyzną. Mam 32 lata. Usunięto mi tarczycę wraz z przytarczycami 7 lat temu. Wyniki badań tarczycowych i wapnia są na dobrym stałym poziomie. Uprawiam rekracyjnie sport dla zdrowia przeważnie w godzinach wieczornych (piłka nożna, siatkówka, czasami basen). Następnego dnia po wysiłku mam złe samopoczucie, bardzo duże osłabienie, mdłości, ból głowy. Im większy wysiłek, tym gorzej. Czy istnieje możliwość zneutralizowania tych czynników poprzez np. dietę? Może w jakiś inny sposób? Wiem, że po usunięciu tarczycy jest duże zapotrzotrzebowanie na hormony tarczycy podczas wysiłku i powinno się go ograniczyć, ale to jest silniejsze ode mnie. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Po usunięciu tarczycy nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportu. Musi Pan po prostu robić to racjonalnie i zaobserwować, czy być może któraś pora dnia będzie służyła lepszemu samopoczuciu, np. ranek. Jeśli chodzi o dietę, na pewno należy unikać roślin strączkowych, rzepy, brukwi, kapusty, brukselki, brokuł, kalafiora, ponieważ te rośliny utrudniaja wbudowywanie jodu. Więcej informacji uzyska Pan na stronie serwisu: www. abcdieta. pl. Jest tam również możliwość zadania pytania dietetykowi.
Pozdrawiam!