Usunięcie tłuszczaka w przestrzeni międzyżebrowej

Mieszkam w Opolu i chciałabym usunąć tluszczaka ,który zaczyna się w przestrzeni międzyzebrowej i wychodzi na zewnątrz. Mam już skierowanie do szpitala z adnotacją o konieczności wykonania zabiegu w pełnym znieczuleniu.Proszę o poradę ,gdzie mam się udać. Z kim ustalić termin zabiegu.Kto w Opolu byłby w stanie wykonać zabieg.Czy jest ryzyko uszkodzenia opłucnej? Może jest jakiś chirurg do którego mogę się zgłosić i już podjąć konkretne działania.Czekam na kontakt.

- Takie zabiegi to zabiegi standardowe i proste wykonywane w każdym oddziale chirurgii ogólnej, więc nie powinno być kłopotu w znalezieniu takiego oddziału.
Z kim ustalić termin zabiegu?
- Ze skierowaniem przychodzi Pani na izbę przyjęć w szpitalu, gdzie jest oddział chirurgii ogólnej. Tam zbada Panią chirurg i ustali termin przyjęcia.
Kto w Opolu byłby w stanie wykonać zabieg?
- Tak jak pisałem wyżej takie zabiegi wykonuje się w każdym oddziel chirurgii ogólnej.
Czy jest ryzyko uszkodzenia opłucnej?
- Praktycznie jest to mało prawdopodobne i nie ma powodu do obaw, że to nastąpi.