Usunięcie torbieli jajnika a bolesność pod piersią

Ból w piersi. Mam 24 lata. Jestem po usunięciu ogromnej (30cm) torbieli jajnika. 2 tyg po operacji zaczęło mnie boleć pod lewą piersią(dół piersi). Ginekolog stwierdził guzek. Na usg wyszły torbiele, jednak na godz 12 i 9, czyli nie w miejscu, gdzie boli. Lekarz stwierdził jednak, iż mam zrośnięte mięśnie z żebrami (w bolącym miejscu). Czy to właśnie to powoduje ból? Czy to minie? Torbiel wypełniała całą jamę brzuszną - wszystkie narządy "opadły". Czy to skutek operacji? Co robić?

- tak może być, gdyż może przez jakiś stan zapalny, ułożenie mięśni dochodzić do podrażnienia nerwów międzyżebrowych
Czy to minie?
- być może, ale trzeba by zastosować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne miejscowo i ogólnie przez jakiś czas
Czy to skutek operacji?
- zapewne po zrobieniu się miejsca w zakresie jamy brzusznej po usunięciu olbrzymiej torbieli
Co robić?
- nie ma potrzeby żadnego w tym względzie postępowania