Usunięcie widocznej żyły a możliwe następstwa

Czy zabieg usunięcia wystających żył na nogach jest bezpieczny?Czy może spowodować brzydkie blizny lub przebarwienie-czy ono zostaje na zawsze?!Czy może być to pozniej bardziej widoczne niż teraz?mam 24 lata. Zyła wyszla po uderzeniu-widoczna przez cala noge,mniejsza na piszczeli i na kostkach). Czy im szybciej sie to zlikwiduje czy moze spowodowac to jakis nawrot ? Czy bedzie mozliwosc ze inne żyły wyjdą szybciej z wiekiem?Zyły,w kt.krew sie cofa tez mam lecz narazie nic sie z nimi nie dzieje.

Witam. Pisze Pani na pewno o żylakach kończyny dolnej. Na pewno należy wykonać usg żył kończyn dolnych i z tym wynikiem zgłosić się do chirurga, który oceni czy kwalifikuje się Pani do zabiegu operacyjnego. Pozdrawiam

Proszę zadać wszystkie te pytania chirurgowi , który będzie Panią operował! Ja , bez zbadania Pani nie jestem w stanie udzielić porady na odległość W-wa - Bydgoszcz!zż