Usunięcie woreczka żółciowego a ciężkostrawne posiłki

Witam jestem prawie miesiąc od usunięcia woreczka żółciowego i półtora tygodnia po zabiegu zjadłam pieczonego i popiłam duża ilością napoju gazowanego dzięki bogu nic mi nie było przestraszyłam się bo nie powinno się jeść takich rzeczy ale zadzwoniłam do lekarza i powiedział mi że nic mi ze nie będzie skoro drugi dzień po zjedzeniu i tez nic się nie działo dziś jestem prawie miesiąc po zabiegu i zjadłam pałkę od kurczaka pieczoną i hamburgera plus frytki do kiedy muszę byc na diecie
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Optymalna dieta po operacji pęcherzyka żółciowego powinna trwać kilka tygodni. Po tym czasie można zacząć dokładać do swojego jadłospisu nowe pokarmy. Mówiąc kilka mam na myśli 4--5 tygodni.