Usunięcie woreczka żółciowego a spożywanie alkoholu

Witam. Jestem pół roku po wycięciu kamienia z woreczka żółciowego. Ostatnio zauważyłam że po spożyciu mocniejszego alkoholu szybko wymiotuje żółcią, czy jest to normalne? Po operacji również zauważyłam, że zaraz po zjedzeniu czegoś szybko muszę się wypróżnić bo inaczej mam ogromne bóle brzucha, nie wiem czy jest się czym niepokoić i czy muszę się z tym udać do lekarza. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy te wymagają diagnostyki, proszę udać się do lekarza rodzinnego lub chirurga.
Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Takie objawy są normalne w okresie jaki minął od czasu operacji. Organizm musi się przyzwyczaić do nowych warunków i innego (równomiernego, niezależnego od spożytego pokarmu) sposobu wydzielania żółci. Powinna Pani unikać czynników wyzwalających wymioty i biegunki.