Usunięcie wyrostka robaczkowego a zakażenie rany

Witam, jestem 3 miesiące po appendektomi. Cięcie 8cm, zakażenie rany (pseudomonas) - utrudnione gojenie(ropienie), zastosowano opatrunek podciśnieniowy. 14dni pobytu w szpitalu. Cały czas noszę pas przeciprzepuklinowy, rana wygląda ładnie, nic mi się nie wybrzusza co mogłoby świadczyć o przepuklinie. Jak i jak długo przed nią mam się chronić, kiedy mogę zacząć normalnie dźwigać, schylać się? Kiedy ryzyko przepukliny przestanie być tak duże? Co Pan(i) doktor radzi? Dziękuję

Nie znam zakresu i obecnego stanu rany - nie potrafię więc odpowiedzieć! Proszę omówić te sprawy z lekarzem prowadzącym dotychczas!!! zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowny Panie - okres trzech miesięcy, nawet po takich powikłaniach powinien wystarczyć, aby powstał prawidłowy zrost rany. Moim zdaniem, może Pan stopniowo zdejmować pas - ale bez dużego wysiłku fizycznego. Stopniowo ten wysiłek zwiększać.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków
KONTAKT:
http//chirurgiakrakow.com.pl
w.kawiorski@wp.pl