Usunięcie zarośniętego korzenia zęba

Witam! Mam zarośnięty korzeń zęba (dolna 7) i jutro idę go usunąć (panicznie się boję - moje pierwsze rwanie), a pytanie jest takie: Czy przed każdym wyrywaniem zęba nie trzeba zrobić zdjęcia rtg?

Witam, proszę niczego się nie obawiać,dostanie Pan znieczulenie i nie będzie Pan odczuwać żadnych dolegliwości bólowych w czasie zabiegu.Jeżeli lekarz uznał, że nie trzeba robić zdjęcia to znaczy, że albo korzenie nie są tak zarośnięte albo nie jest mu ono potrzebne żeby dobrze przeprowadzić zabieg. Ja na pewno zleciłabym wykonanie zdjęcia rtg.Pozdrawiam

Witam, "zarosniety" korzen nie stanowi problemu, najczescuej usuwany jest specjalna dzwignia lub luxatorem dzieki czemu korzen sam sie wysunie z kosci. Prosze sie nie martwic. Jesli chodzi o rtg to ja zawsze zlecam lub wykonuje rtg przed usunieciem zeba. Korzen moze miec nietypiwa budowe lub stan zaplany przy wierzcholku-to jest wlasnie widoczne na rtg i pozwala mi lepiej zaplanowac zabieg i przewidziec jaki czas bedzie mi potrzebny. Zycze piwodzenia Aleksandra Bak