Usunięcie zatrzymanych ósemek

Dzień dobry, Miałam usuwane 2 górne zatrzymane ósemki. Pierwszą, lewą ponad 2 tygodnie temu (rana nie wymagała szycia), drugą, prawą tydzień temu (rana szyta). Zauważyłam, że przy jedzeniu część pokarmu odkłada się w miejscu po usuniętej lewej ósemce. Co robić w takim wypadku? Wyjmować? Płukać? Jeść tylko miękkie pokarmy?

Witam, 2 tyg. to dużo czasu, może Pani jeść normalnie, czyli obustronnie a po jedzeniu dokładnie wypłukać j. ustną w przypadku braku możliwości wyszczotkowania zębów. Może Pani do wody dodać 1/2 łyżeczki sody spożywczej (oczyszczonej) na 1/2 szklanki wody i tak przygotowanym roztworem popłukać przez 3-5 dni 3-4 razy dziennie. Pozdrawiam

Po każdym posiłku należy wyszczotkować zęby i wypłukać jamę ustną. Jeśli takie postępowanie nie jest możliwe - trzeba przepłukać jamę ustną ( choćby samą wodą ).