Usunięcie zęba a stosowanie Clindamycin

Witam stosuje antybiotyk Clindamycin-Mip 600 od 4 dni dawka co 12 godzin jedna tabletka zostało mi jeszcze 4 tableti czyli na dwa dni miałem usunięty ząb i dentystka zapisała mi taki lek zauważyłem dzisiaj puchnięcie prawej nogi czy to od tego leku czy przerwać ten antybiotyk proszę o odpowiedz

Witam, Clindamycina, bardzo rzadko, może powodować zapalenie wielostawowe. Jeżeli obrzęk nogi występuje dokładnie w okolicy stawu to prawdopodobnie jest to związane z lekiem i proszę odstawić lek. Pozdrawiam

Witam!
Nie znam takiego powikłania po zastosowaniu Clindamycin... Myślę, ze to jakiś zbieg okoliczności! Proszę zastanowić się,czy nie sforsował Pan tej nogi,ew nie siedział za długo... Jesli obrzęk nogi nie zniknie, proszę udać się do lekarza ...
Pozdrawiam.

Witam,
działania niepożądane Clindamycyny objawiają się głównie zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego. Jeżeli dolegliwości nie nasilają się , proszę nie przestawać przyjmowania leku , jednak w poniedziałek proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego i poinformować go o sytuacji.
Pozdrawiam.