Usunięcie zmiany skórnej a planowanie ciąży

Witam. Staramy się z mężem o dziecko. Na dniach mam mieć usuwaną zmianę skórną na brzuchu. Będzie to 16 dzień cyklu. Nie wiem jeszcze czy jestem w ciąży. Czy ten zabieg chirurgiczny może źle wpłynąć na ciążę gdyby okazało się po nim, że w niej jestem? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Zabieg jest wykonywany w znieczulenie miejscowym , nie widzę zagrożenia dla przebiegu ciąży. Problem moze dotyczyć blizny pozabiegowej. Skora w miejscu usunięcia zmiany bedzie słabsza i blizna napewno sie poszerzy.
Trzeba wiec rozważyć : jeżeli zmiana skórna jest niepokojąca - zdecydowanie prosze ja usunąć, jeżeli lekarz uzna ja za łagodna, prosze poczekać do końca ciąży.
Ewa Rybicka