Usunięcie znamienia a ryzyko rozwoju nowotworu skóry

5 lat temu pojawiła się u mnie czarna zmiana.Dermatolog kazał to usunąć i po tym otrzymałam kartkę z informacją że znamię usunięto i zalecenie - badanie histopatologiczne. Nie zrobiłam tego badania-nie dzieje się nic z miejscem po znamieniu, pod skóra w jednym punkcie jest jakiś ślad ciemniejszy malutki ale nie wiem czy to widok żyły czy coś tam jest, nie swędzi, nie boli. Czy jest możliwe że jeśli to kiedyś było znamię nowotowrowe to jeszcze się odezwie?

Jeśli lekarz zalecił badanie histopatologiczne, to trzeba było tak zrobić, dziś spałaby Pani spokojnie. W przyszłości lepiej słuchać lekarzy.