Usunięcie żołądka a gorączka

Witam, mój 49-letni brat 2 tyg. temu miał usunięty cały żołądek z powodu wykrycia nowotworu (z przerzutami na węzły chłonne). Po operacji miał temperaturę, a po kilku dniach z rany zaczęła wyciekać ropa. Teraz jest w szpitalu, temperatura nadal około 38 stopni , 4 dni temu został podłączony sączek, który ma odciągać ropę. Czy tak długo utrzymująca się temperatura to normalne? Kiedy będzie możliwe dalsze leczenie (chemioterapia?).

Gojenie się rany zawsze wiąże się ze stanem zapalnym. Jest niezbędnym elementem. Przedłużone gojenie powikłane infekcją rany, w przypadku Pana brata z pewnością odsuwa rozpoczęcie chemioterapii, jednak jest niezbędne aby włączyć kolejny etap leczenia.