Usunięta ósemka i bóle

Witam ponad 26 h temu mialam wyrywana gorna osemke. Zab był wyrośnięty więc nic nie nacinano jedynie założono szwy jakby zbliżające do siebie dziaslo. Szwy mam mieć zdjęte za 10, dni , od dawna nie krwawie , bol jest znosny(no wiem czy nie od szwów bo ciągnie i boli jak zagryzam delikatnie zeby),po 2 H wypilam trochę jogurtu. Dzis jadlam normalnie druga strona. Kiedy można zapalić ,jak powinien wyglądać skrzep (nic za bardzo nie widać ), boję się suchodolu.

Tzn.wszystko jest OK! Proszę postępować nadal zgodnie z zaleceniami lekarza i na pewno nie będzie niespodzianek.Jeżeli już Pani musi zapalić to trudno - po takim czasie od zabiegu nie ma żadnych przeciwwskazań do palenia papierosów.

Z pani opisu gojenie przebiega prawidłowo , jednak sugeruję wstrzymanie się z paleniem przez ok 48-72 godziny po zabiegu. Proszę też nie szukać skrzepu bo jest on w środku rany , a dostęp do niej jest w przypadku ósemek dość trudny.
Pozdrawiam,
lek.stom.Łukasz Wojszwiłło

Witam serdecznie,
Z opisu wynika, że gojenie przebiega jak najbardziej prawidłowo. Najlepiej przez pierwsze 72 godziny nie dotykać gojącego się zębodołu, ponieważ może to naruszyć powstały tam skrzep.
Jeśli chodzi o palenie papierosów, to minimum 48 godzin, a wskazane są 72 godziny. Jeśli jest się w stanie powstrzymać od palenia na około tydzień, to też poprawi to przebieg gojenia.