Usunięto interponujący fragment przeszczepu ACL

Proszę o wytłumaczenie słowa INTERPONUJĄCY w zdaniu: Usunięto interponujący fragment przeszczepu ACL oraz wyjaśnienie jakie są tego konsekwencje Podczas artroskopii :z dostępu przednio-przyśrodkowego rozwiercono kanał piszczelowy i wypełniono go cylindrem Tutobone Proszę o wytłumaczenie - co powyższe znaczy dla mnie i mojego chorego kolana.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Interponujący oznacza coś w rodzaju przeszkadzający, wchodzący w obręb czegoś, pomiędzy inne struktury. Nie powinno to nieść żadnych konsekwencji.