Usunięty gruczolak a antykoncepcja

Witam, chciałabym się dowiedzieć jaką metodę antykoncepcji mogę stosować jeśli już dwa razy miałam usuwanego gruczolaka. Interesuje mnie antykoncepcja hormonalna, jednak boję się, ponieważ po 1-szym zabiegu przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne i 2-gi guz pojawił się i urósł w tempie natychmiastowym. Zastanawiam się jaka metoda antykoncepcji (wykluczając prezerwatywy) będzie dla mnie najlepsza i czy w ogóle powinnam brać ją pod uwagę. Dodam, że nigdy nie rodziłam. Będę wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie podała Pani wystarczająco dużo informacji klinicznych,żeby można było jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie np. jaka była lokalizacja wyciętego gruczolaka i ewentualne rozpoznanie histopatologiczne pobranego materiału. Pozdrawiam