Usuwana blizna po laparotomii a stripsy

Miałam usuwaną bliznę po laparotomii. Lekarze nie zastosowali szwów, tylko założyli plastry do zamykania ran (stripsy). Po tygodniu byłam na kontroli u chirurga operatora, który ponownie opatrzył rankę, zakładając nowe stripsy (zauważył bowiem, że na jednym brzegu ranka delikatnie się rozchyliła). Dziś jestem 12 dni po operacji, jak długo jeszcze nosić stripsy? Póki co w żaden sposób same nie odpadają. Czy nic się nie stanie, jeśli będę mieć je przyklejone np. 3 tygodnie?

Musi zgłosić sie Pani na kontrolę, lekarz musi obejrzeć ranę i jak uzna to stripy zostaną ściągnięte. Nie nic się nie stanie jak będą na dłużej założone.

Witam
Im dłużej tym lepiej jeśli rana jest czysta pod nimi. To dodatkowy efekt stabilizacji i uszczelnienia rany.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski