Usuwanie blizn po oparzeniu

Witam. Wczoraj przy otwieraniu gorącej puszki z ugotowanym mlekiem skondensowanym masa "wyprysnęła " mi na czoło i ręce. Zaczęło mnie strasznie piec i włożyłam ręce pod zimną wodę . Po chwili zauważyłam na czole czerwoną plamę.."zeszła "mi trochę skóra. Dziś mam czerwona plamę z jaśniejszym środkiem. Czy istnieje możliwość blizny po tym "oparzeniu? Czy stosować jakąś maść?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie oparzenie jest powierzchowne i po regeneracji naskórka nie będzie śladu. Do całkowitego wygojenia rany nie należy stosować żadnych maści.