Usuwanie guzka tarczycy a alkohol

mam pytanie. koleżanka 1 lipca będzie maiała operacje, wycinanie guzka z tarczycu, guzek ok. 4 cm. Po jakim czasie po takiej operacji mozna pic alkohol? i jakie są skutki picia? Dodam ze ma 18 lat

Dobry wieczór,

Jeśli guzek miał charakter łagodny, to po wygojeniu się ran pooperacyjnych można "świętować". Oczywiście wszystko z zachowaniem zdrowego rozsądku, zbyt duże ilości alkoholu i dawki powtarzane zbyt często mogą zaszkodzić nawet zdrowej osobie. Reasumując, jak się wygoi, można spożyć alkohol.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz