Usuwanie hemoroidów u 20-latka

Witam, chciałbym się dowiedzieć co powinienem zrobić w przypadku hemoroidów, mam je juz co najmniej 4 lata, obecnie nie ma krwawienia, ale podczas defekacji zasłaniają cały odbyt, przez mocne parcie mam osłabione mięśnie kegla. Co robić ? Maści, krioterapia czy zabieg laserowy? A może proktolog ? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty proktologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.