Usuwanie jajników przy raku prawej piersi

Witam, moja mama (1974 r. u.) ma raka prawej piersi (pT1 pN1 <0 pG2, II stopnia) Jest po mastektomii, miała 4 chemii. Pod czas ostatniej chemii oprócz typowych skutków ubocznych traciła świadomość, nie mogła oddychać. Zalecano jej jeszcze 2 chemii oraz radioterapia i usunięcie jajników. Proszę powiedzieć czy wszystkie te zabiegi są niezbędne (boje się czy jej organizm przetrwa) i czy jest jakaś alternatywa? Podaje wyniki immunohistochemicznego badania: ER(3+), RP- (3+), HER/2neu /-/, KI 67 20%

Lekarze zaproponowali leczenie, któego efektem ma być wyleczenie pacjentki. Usunięcie jajników jest postępowaniem ochronnym i jest wpisane w postępowanie terapeutyczne. Muszą Panie zrozumieć, że rak jest uleczalny a nieleczony jest chorobą śmiertelną.

Za mało wiem o stopniu rozwoju choroby , stanie ogólnym zdrowia Pani Mamy i obecnego stanu - nie mogę wiec odpowiedzieć autorytatywnie!!! zż