Usuwanie kaszaka a pielęgnacja rana

WItam, dzisiaj miałam usuwanego kaszaka z głowy i nie został założony mi żaden opatrunek. Chciałam zapytać, czy powinnam założyć na ranę opatrunek a jeśli tak to jaki? Mam długie włosy i nie wiem czy taki zwykły opatrunek będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ może się przykleić do włosów ? w weekend będę narażona na kurz i pyłki więc nie chciałabym doprowadzić odkrytej rany do zakażenia

Nie znam przebiegu ani efektu końcowego operacji - nie potrafię więc odpowiedzieć autorytatywnie , ale mniem , że operator uznał ,iż zakładanie opatrunku nie jest konieczne! Jest to możliwe! Proszę wyjaśnić sprawę z operatorem choćby telefonicznie w poniedziałek! zż