Usuwanie kawałków korzenia zęba

Witam, jeśli lekarz stomatolog pozostawił nieświadomie dwa kawałki korzenia zęba po ekstrakcji czy trzeba je usuwać? Pytam , ponieważ poinformował mnie, że nie jest to konieczne

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

nie można mieć pewnści że pozostawione fragmenty korzeni nie staną się powodem dolegliwości bólowych czy punktem wyjściowym dla rozoju torbieli - w końcu z jakiegoś powodu ząb został usunięty - tak więc usunięcie pozostawionych fragmentów jest konieczne
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Nie wiem jaka była sytuacja wyjściowa i jak obecnie przedstawia się Pana stan. Wszystko zależy od tego, jaka była przyczyna usunięcia zęba. Najlepiej usunąć pozostałości, gdyż pozostawione z czasem mogą dawać dolegliwości oraz utrudniacinne uzupełnienieJednak jeśli ma Pan wątpliwości co do decyzji lekarza, powinien Pan skonsultować się z innym chirurgiem.