Usuwanie korzenia zębowego a możliwe powikłania

Witam 30 09 15 miałam usuniętą dolną 8 okazało się ze korzeń pozostał,czeka mnie zabieg chirurgiczny ale terminy są odległe co jak już dziąsło sie zrasta jakie mogą być komplikacje przy zrośnietym już korzeniu zęba

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

W trakcie zabiegu chirurgicznego wygojone dziąsło nie stanowi przeszkody a wręcz łatwiej będzie zabezpieczyć miejsce po zabiegu
Ewentualne problemy mogą wynikac ze stanu zęba przed ekstrakcją
Pozdrawiam
Lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeśli do zaplanowanego zabiegu dziąsło zarośnie się trzeba będzie wykonać zabieg chirurgiczny ( rozciąć dziąsło ). Komplikacji być nie powinno. Dolegliwości pozabiegowe jak po ekstrakcji. Należy zastosować się do zaleceń lekarza wykonującego zabieg.