Usuwanie laparoskopowo kamieni nerkowych

Witam. Mam kamienie nerkowe w lewej nerce wielkości jeden 5mm, drugi 10mm. Bóle pojawiają się mniej więcej raz na 1,5 roku. Lekarz u którego się leczę raczej odradza mi rozkruszanie ponieważ uważa, że są za małe. Nie chcę czekać na ból, i chciałabym się ich pozbyć. Słyszałam o metodzie laparoskopowego usuwania kamieni nerkowych. Czy te zabiegi są wykonywane w którymś ze szpitali w Łodzi?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję wrócić do swojego lekarza i poprosić ewentualnie o konsultację jego przypadku z innym lekarzem. Uważam, że lekarz badający najlepiej rozeznaje się w stanie pacjenta, i też najlepiej wie co można zaproponować.