Usuwanie laserem rumienia

Witam. Miałem robioną serie zabiegów u kosmetyczki na rumień IPL. Niewiele pomogło i postanowiłem, że pójdę do lekarza med. estetycznej na IPL. Uprzednio pisałem tutaj zapytać się o lekarza i urządzenia. Powiedziano mi, żeby iść na laser, bo jest bardziej skuteczny od IPL. Czy ten laser, to chodzi o VPL? Jeżeli mam jasny zarost to może go usunąć? Czy jest jeszcze skuteczniejszy laser do rumienia? Ile zazwyczaj potrzeba zabiegów i jaki orientacyjny koszt 1 zabiegu? Pozdrawiam.

VPL tym różni się od IPL, że wysyła zdefiniowane impulsy świetlne o długościach fal 530, 610, 950 nm. IPL ma szersze spektrum od 400 do 1200 nm, a w zależności od wskazań odcina się część fali filtrami. Nie sądzę, żeby skuteczność VPL była wyższa. Dużo zależy od operatora, jakie parametry urządzenia dobierze do pożądanego efektu. Stosowanie obu urządzeń przy rumieniu jest z reguły bardzo korzystne.