Usuwanie nadżerki, tabletki Naraya a plamienia

Witam, mam na imię Magda i mam 20 lat. Brałam przez 2,5 roku tabletki antykoncepcyjne Naraya ale je odstawiłam. Po pół roku znów zaczęłam brać tabletki tym razem Lesiplus. Aktualnie jestem przy drugim opakowaniu i tu pojawia się problem. Od samego początku 2 opak. występują plamienia trwające dzień lub dwa, później przerwa i znów. A po ostatnim moim stosunku po prostu wypłynęła ze mnie krew-rzadka i czerwona. Trochę się obawiam. Nadżerkę miałam usuwaną jakiś rok temu. Proszę o radę

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że plamienia/krwawienia śródcyklowe to najczęstszy objaw niepożądany antykoncepcji hormonalnej. Tabletki Naraya i Lesiplus mają jednak ten sam skład, co oznacza, że właściwie nie powinna mieć Pani krwawień/plamień jeśli uprzednio także nie występowały. Ponieważ miała Pani natomiast nadżerkę, warto udać się do specjalisty ginekologa. Krwawienie po stosunku może być bowiem skutkiem nawrotu nadżerki.