Usuwanie ósemek przy założonym stałym aparacie

Witam, Mam założony stały aparat i dostałam skierowanie od ortodonty na usunięcie 4 ósemek. Zęby są pod dziąsłem, gdyby nie pantogram, to nawet nie wiedziałabym, że je mam. Poszłam ze skierowaniem do chirurga- stomatologa, który stwierdził, że usunięcie wcale nie jest konieczne. Najlepiej usunąć tylko dół, a z górą poczekać aż zejdzie trochę niżej. Albo w ogóle nie usuwać. Jakie są szanse, że ósemki wyjdą? Usuwać, czy nie? Proszę o więcej opinii.

Decyzje odnośnie zębów 8 najlepiej podejmować przed założeniem aparatów ortodontycznych - ortodonta planując leczenie ocenia rtg i wie czy są zęby mądrości i jakie mają możliwości ustawienia się w łuku. Najpierw powinien zrobić swoje chirurg jeżeli jest taka potrzeba, a potem ortodonta - tym bardziej, że leczenie ortodontyczne nie jest aż takie pilne i jest długotrwałe.

W obecnej sytuacji lekarzem prowadzącym jest ortodonta, skoro uważa że usunięcie ósemek jest konieczne do prawidłowego leczenia aparatem to należy zastosować się do zaleceń.