Usuwanie ósemki a wyrżnięcie się innych zębów

Witam. Chciałam się poradzić w sprawie zęba ósemki. W górnej szczęce mam sporą przerwę w uzębieniu trzonowców, która znacznie utrudnia mi żucie tą stroną. Zdjęcie rentgenowskie wykazało, że ósemka rośnie niejako w przód. Narosła całkowicie na siódemkę i tak ścisnęła szóstkę, że oba zęby nie wyrznęły się w ogóle. ósemka jest niewielka, nie jest objęta próchnicą i nie sprawia mi bólu, jednak zastanawiam się czy jej usunięcie mogłoby spowodować, że 6 i 7 jeszcze by się wyrznęły? Mam 36 lat. Anna

Zaskakująca sytuacja ,szkoda ,że przez tyle lat nie podjęła Pani tego tematu .Tutaj na forum raczej nie można odpowiedzieć na Pani pytania ale radzę się udać do profesjonalnego gabinetu gdzie pod okiem specjalistów z zakresu chirurgii i ortodoncji można uzyskać odpowiedz na nurtujące nas pytania .Pozdrawiam.