Usuwanie ósemki i silny ból

Witam serdecznie tydzień temu w piątek, tj. 25.09 miałem usuwaną lewą dolną ósemkę. Zabieg był skomplikowany, z dłutowaniem, trwał ponad godzinę (chirurg dziwił się, że ząb 'nie chce wyjść', musiał osobno wyciągać korzenie). Czy to normalne, że w ósmy dzień po zabiegu dalej odczuwam ból? Nie tylko miejsca ekstrakcji, ale i całej okolicy (lewa strona gardła, policzek). Ból jest do wytrzymania, ale nie chcę brać przez tyle czasu leków p.bólowych. Proszę o odpowiedź.

Dłutowanie dolnej ósemki jest dużym i skomplikowanym zabiegiem. Jeżeli nie wystąpił obrzęk ani gorączka, to stosowanie antybiotyku nie jest potrzebne. Ból może utrzymywać się do 2 tygodni, z każdym dniem jednak powinien się zmniejszać. Sugeruję jednak udanie się do stomatologa celem założenia przeciwbólowego i przeciwzapalnego opatrunku do zębodołu.

Lek. dent. MichaĹ StrzyĹźowski

opisane objawy występują w przypadku ekstrakcji dolnych 8 dosć często - najczęściej do 3 dni ale u niektórych pacjentów nawet do 2 tygodni
leki p/bólowe są konieczne ponieważ działają też p/zapalnie
proszę stosować się do zaleceń lekarza a także zgłosić się na wizytę kontrolną
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Po ekstrakcji zęba dolegliwości bólowe mogą się utrzymywać nawet do 2 tygodni, jednak po 3ciej dobie powinny stopniowo zanikać. Jeśli jest Pan zaniepokojony, może Pan udać się na kontrolę do lekarza przeprowadzającego zabieg. Jednak po skomplikowanym zabiegu opisane dolegliwości są częste. Trzeba stosować się do zaleceń lekarza.