Usuwanie pieprzyka

Witam serdecznie ostatnio tata zauwazył w Kwietniu ponąc pieprzyka który po miesiącu mu zniknął... ostatnio jakos miesiąc temu znowu sie pojawił w takiej sytuacji wybral sie do dermatologa, który stwierdzil że nie wie co to moze byc i odesłał do Chirurga. Chirurg stwierdził że lepiej to wyciąc ponieważ nie będzie go drażnił. i wysłał do badania. NAtomiast nie bylo w rodzinie zadnych chorob owszem kazdy z nas ma piegi jak i pieprzyki, co to moze byc ?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Obecność tego rodzaju znamion nie musi mieć podłoża dziedzicznego. Wszystkie pieprzyki, szczególnie te wystawiane na działania promieni słonecznych i drażnione powinny być najpierw podane badaniu dermatoskopowemu, a następnie wycinane, ponieważ mogą stanowić podłoże do rozwoju nowotworów skóry. Wycięty materiał zostanie podany badaniu histopatologicznemu, które jednoznacznie określi rodzaj zmiany.