Usuwanie przebarwień po trądziku twarzy

Chciałabym usunąć przebarwienia po trądziku na twarzy (różowe plamki) oraz lekkie wgłębienia które powstały w miejscu tych przebarwień. Czy do tego celu stosuje się oddzielne zabiegi czy jedną metodą będę mogła usunąć oba rodzaje niedoskonałości cery?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
zalecam konsultację w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie kosmetolog współpracuje z lekarzem. Najprawdopodobniej sprawdzi się u Pani usuwanie przebarwień za pomocą lasera, jednak jego rodzaj oraz intensywność działania pozna Pani podczas konsultacji po obejrzeniu stanu skóry przez specjalistę.

Witam serdecznie.Pierwszym krokiem jest udanie się na konsultację do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Lekarz po obejrzeniu rodzaju blizn dobierze metodę ich leczenie: peelingi medyczne lub laser.

Dzień dobry,

Polecam zabiegi z wykorzystaniem lasera eCo2, który obecnie jest najskuteczniejszym narzędziem jeśli chodzi o leczenie blizn potrądzikowych. Skóra w kontrolowany sposób zostaje uszkodzona aby wymusić procesy regeneracyjne. Efekt będzie widoczny już po pierwszym zabiegu (po około 90 dniach - skóra musi się przebudować), natomiast dla optymalnego efektu zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie 6-8 tygodni. Podstawą zakwalifikowania pacjenta do zabiegu jest bezpośrednia konsultacja ze specjalistą oraz wykluczenie przeciwwskazań.

Pozdrawiam serdecznie