Usuwanie szwów po zabiegu przedłużenia wędzidełka

Witam! Chciał bym się dowiedziec jak mozna usunac szwy? po przedluzaniu wedzidelka. Jestem niemal ze 2 tyg po zabiegu a szwy jak sie trzymaly tak sie trzymaja wypadl tylko jeden chyba reszte jak ruszam to troche boli okolice tego miejsca nie chce ciagnac ani pociagac ich bo to boli i same tez nie chca cos wypasc :/ Jest moze jakas masc albo cos zeby to rozpuscic ?

Takie szwy jeśli są wchłanialne powoli na pewno odpadną. To jednak kwestia 4-6 tygodni po zabiegu. Można ten proces ułatwić i przyspieszyć np. przez zastosowanie maści lub żelów z dodatkiem heparyny (np. Lioton 1000).

Proszę udać się do poradni chirurgicznej celem usunięcia szwów.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg