Usuwanie torbieli Bakera z dołu podkolanowego

Rok temu miałam usuniętą tobbiel bacera z dołu podkolanowego i kilka dni temu ponownie z tego samego miejsca, ale teraz ganglion.Lekarz powiedział,że jeśli po miesiącu nie będzie poprawy to zastosuje leczenie operacyjne, czyli wycięcie tej torbieli.Czy taka operacja na zawsze rozwiązałby problem?Czy istnieje jakaś inna możliwość leczenia?Cały czas w tych miejscach odczuwam tzw rwanie i dyskomfort.

Warto pamietac, że takie torbiele cżęsto są objawem zmian w stawie kolanowym, warto przebadać staw, conajmnie USG i wówczas decyzja czy torbiel nie jest skutkiem zmian, ktore po wyleczeniu spowodują, że torbiel zniknie