Usuwanie wypełnionego ubytku przed założeniem aparatu

Witam, Panie Doktorze. Od niedawna chodzę do ortodonty, celem założenia aparatu stałego. Pani Doktor chce koniecznie usunąć z mojego zęba jakiś "beton" który został mi założony kilkanaście lat temu, ponieważ ząb na którym ten "beton" jest nałożony, jest bardzo malutki i nieładnie wygląda. Ja natomiast obawiam się o tego zęba jak będzie wyglądać moje uzębienie po zdjęciu tego aparatu jak i w trakcie noszenia skoro Pani doktor chce usunąć "to coś" z mojego zęba? Wówczas moje zęby będą nierówne.

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zęba i przeprowadzenia badania stomatologicznego trudno jest mi się wypowiedzieć i sugeruję konsuktację z innym ortodontą.