Usuwanie zęba po leczeniu kanałowym

Witam, ok. 4 miesiące temu zaczęłam leczenie kanałowe dolnej prawej siódemki. Ze względu, że nie było mnie w Polsce chodziłam z zatrutym zębem i fleczerem, który z czasem wypadł. Przez 2 dni ząb bardzo bolał, następnie ból ustał a teraz odczuwam mocny ból przy zaciskaniu szczęki i dotykaniu zęba językiem. Myślałam, że ząb jest martwy. Dodam, że ząb jest bardzo ukruszony. Lekarz proponował usunięcie lub leczenie kanałowe po czym go zatruł. Co zrobić? Usunąć? Bardzo boję się dentystów.

Powinna Pani udać się do gabinetu stomatologicznego na konsultację - najlepiej do lekarza endodonty. Jeśli obecny stan zęba i tkanek otaczających będzie dawał szansę na uratowanie zęba ( leczenie kanałowe z następową odbudową protetyczną ) powinna Pani walczyć o ząb. Ekstrakcja jest ostatecznością. Jednak niezwykle ważne jest zgłaszanie się na wyznaczone wizyty.