Usuwanie zęba u chirurga

Witam Chciałem się zapytać czy usuwanie zęba boli i czemu dostałem namiar na chirurga, a nie dentystę? Kiedy powinny być usuwane zęby? Pozdrawiam

Usuwanie zęba powinno być przeprowadzone w znieczuleniu i nie powinno bolec, jesli boli trzeba poprosic o wiecej znieczulenia. Jesli wokol zeba jest stan zapalny ostry to znieczulenie moze nie dzialac w 100%. Wtedy mozna rozwazyc antybiotykoterapie do zmniejszenia stanu zapalnego i dopiero usuniecie. Namiar dostales do Chirurga, bo lekarz kierujacy stwierdzil, ze zab wymaga podejscia doswiadczonego w usuwaniu lekarza. Ma to swoje dobre strony: chirurg usuwa duzo czesciej niz dentysta ogolnie praktykujacy i doskonele radzi sobie z ewntualnymi powiklaniami.

Witam. Usuwanie zęba jest bezbolesne, gdyż wykonywane jest w znieczuleniu. Zęby powinny być usuwane, gdy są na tyle zniszczone , że nie jest możliwa odbudowa lub zmiany przywierzchołkowe np. duża torbiel nie nadają się do leczenia kanałowego czy resekcji. Co do chirurga - skierowanie dajemy wtedy, gdy przewidujemy trudności przy usuwaniu np. zatrzymane zęby ósme, czy kościozrost. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Każdy zabieg stomatologiczny jest bezbolesny. Nowoczesne techniki znieczulenia gwarantują komfort każdego zabiegu. Prawdopodobnie lekarz który dał skierowanie nie zajmuje się usuwaniem zębów.

Witam.
Współczesne metody znieczulenia umożliwiają wykonanie zabiegów stomatologicznych (w tym chirurgicznych) całkowicie bezboleśnie. Stosujemy znieczulenie komputerowe np. The Wand, gdzie najczęściej pacjent nie czuje nawet momentu wkłucia igły.
Prawdopodobnie dostał Pan skierowanie do chirurga stomatologicznego lub szczękowo-twarzowego, bo lekarz przewidywał komplikacje podczas usuwania i dla Pana komfortu i bezpieczeństwa skierował Pana do specjalisty.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/chirurgia-stomatologiczna-katowice.php

Ekstrakcja, czyli usuwanie zęba nie należy do najprzyjemniejszych przeżyć, ale przeprowadzone przez specjalistę zmniejszy do minimum przykre odczucia. Jeżeli został Pan skierowany do chirurga, to pewnie dlatego, że ząb jest niekorzystnie ułożony lub jego korzenie sięgają głęboko i jest mocno osadzony. Chirurg na pewno zaproponuje Panu odpowiednie metody znieczulenia miejscowego, ewentualnie relaksację z użyciem tzw. gazu rozweselającego. Pyta Pan o to, kiedy powinny być usuwane zęby – to temat rzeka. Ale powiem tak: w ostateczności. Współczesna stomatologia raczej dąży do ratowania zębów, a nie ich ekstrakcji, chyba, że tę sugerują konkretne przesłanki np. znaczne jego uszkodzenie. Usuwanie zębów traktujemy jako ostateczność, analizując wszystkie „za” i „przeciw”, gdyż każdy ząb jest ważny, pełni swoją funkcję i warto utrzymywać swoje naturalne zęby w zdrowiu jak najdłużej. Wyjątkiem są ósemki, które najczęściej należy usunąć.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry

Zabieg chirurgicznego usunięcia zęba wykonywany jest przez chirurga szczękowego, a przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, czasem w znieczuleniu ogólnym. Polega na nacięciu dziąsła, odpreparowaniu zęba od otaczających tkanek i wyciągnięciu go z zębodołu z użyciem różnego rodzaju narzędzi. Po skończonym zabiegu chirurg oczyszcza i zszywa ranę. Po zabiegu pacjent powinien zastosować się do wszelkich zaleceń lekarza dotyczących przede wszystkim przestrzegania higieny jamy ustnej (zwłaszcza dbania o miejsce, w którym znajduje się rana) oraz dieta. Bardzo często kiedy znieczulenie przestanie działać, pacjent odczuwa dokuczliwe dolegliwości bólowe, które jednak po zastosowaniu tradycyjnych leków przeciwbólowych ustępują. Przez kilka dni po zabiegu może także utrzymywać się znaczna opuchlizna operowanego miejsca.