Usuwanie zębów podczas ciąży

Witam, Czy jest możliwe wyrwanie zęba w trakcie ciąży? Aktualnie jestem w pierwszym trymestrze. Ząb mi sie sam ukruszył i został tylko korzeń, jest to górna 6. Wiem ze ząb został zakwalifikowany do wyrwania ponieważ przed ciąża leczyłam inne zeby i ten został mi jako ostatni. Zdjecie robiłam całej szczęki przed zajściem w ciąże. Ząb bede musiała leczyć u innego dentysty.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma przeciwwskazań do ekstrakcji zębów w czasie ciąży.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Leczenie stomatologiczne nie jest przeciwwskazane w ciąży. Powinna Pani natomiast uprzedzić lekarza dentystę, że jest Pani w ciąży, aby dopasował on ewentualne znieczulenie.
Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jesto to możliwe, ale konieczna jest ostrożność i właściwe postepowanie lekarskie. Konieczna jest konsultacja z ginekologiem i stomatologiem. Pozdrawiam