Usuwanie żylaków kończyny dolnej u 37-latki

Jestem po operacji żylaków kończyny dolnej sposobem Babcocka. Miałam niewydolne ujście i pień żyły odpiszczelowej, niewydolna żyła przeszywająca mięśnia brzuchatego łydki. Zalecenia na wypisie ze szpitala: codzienna toaleta ran, Lioton 100 zewnętrznie, elewacja kończyny, kontrola w poradni chirurgicznej za 7 dni. Muszę leżeć z nogą w górze bo źle zniosłam znieczulenie. Czy powinnam otrzymać jakieś leki przeciwzakrzepowe? Co oznacza elewacja kończyny?

Witam.
Elewacja kończyny to znaczy po prostu leżenie z nogą w górze powyżej poziomu ciała, np. noga na poduszce. Kończyna dolna nie jest unieruchomiona, więc nie musi być leczenia przeciwkrzepliwego. Ale ja np. wpisuję sulodeksyd po takim zabiegu. Ale nie jest to bezwzględnie konieczne, tym bardziej, że pewnie Pani bandażuje nogę. Pozostałe zalecenia są w porządku. Pozdrawiam i życzę zdrowia