Uszkodzenia po USG dopochwowym

czy usg robione dopochwowo w pierwszym tygodniu ciąży może uszkodzi dzielące się komórki

Badanie USG jest bezpieczne i nieinwazyjne dla rozwijającego się dziecka na każdym etapie - chociaż z reguły nie jest wykonywane w pierwszym tygodniu ciąży, ponieważ kobieta najczęściej nie podejrzewa wtedy ciąży i badanie to nic nie wnosi, bo nie widać na nim wtedy zarodka.