Uszkodzenia serca po Pramolanu

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie leku o nazwie Pramolan. Biorę go już od kilku lat ale niedawno przeczytałam, że moze być on kardiotoksyczny i powodować uszkodzenia serca. W zwiazku z tym chciałabym zapytać jakie jest ryzyko uszkodzeń serca w tym przypadku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najczęstsze działania niepożądane to ( w odniesieniu do układu sercowo naczyniowego ) obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, w pojedynczych przypadkach podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi oraz kołatanie serca.