Uszkodzenie aksonalne nerwu promieniowego w badaniu EMG

W badaniu EMG stwierdzono uszkodzenie aksonalne nerwu promieniowego prawego z blokiem przewodnictwa na poziomie ramienia-bruzdy nerwu promieniowego.Dłoń opadająca bez możliwości zgięcia grzbietowego już drugi miesiąc rehabilitacji bez efektu,co robić dalej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Uszkodzenie aksonalne nerwu promieniowego jest konsekwencją uszkodzenia aksonu, czyli głównej struktury nerwu. Powinien być Pan pod opieką specjalisty neurologa.